خانه / پادکست / پادکست آندره بوچلی

پادکست آندره بوچلی

“اگر خدا صدایی دارد حتما آن صدا صدای بوچلی است”

بدون شک این جمله یکی از معروف‌ترین جملاتی است که درباره آندره بوچلی، خواننده نابینای ایتالیایی، گفته شده است. جمله بالا رو سلن‌دیون خواننده معروف و محبوب کانادایی در مورد بوچلی گفته. اما بوچلی واقعا کیست؟

این پادکست به بخشی از زندگی‌نامه آندره بوچلی پرداخته و این هنرمند معروف و محبوب ایتالیایی را معرفی می‌کند.

دانلود آهنگ

 

آندره آنجل بوچلی، خواننده تنور مشهور و محبوب ایتالیایی است. تنور گونه‌ای از صدای بم در خوانندگی و اپرا است که لوچیانو پاوارتی و خوزه کاره‌راس از مشهورترین خوانندگان تنور در دنیا هستند.

بوچلی در سال ۱۹۵۸ در روستایی در ایتالیا متولد شد و از همان بدو تولد از مشکلات بینایی رنج می‌برد. آندره در ۶ سالگی پیانو را فرا گرفته و به تدریج وارد دنیای موسیقی می‌شود. به تمرین آواز می‌پردازد و علاقه او به اپرا نیز از همان سال‌ها آغاز می‌شود. او در ۱۲ سالگی و طی حادثه‌ای در بازی فوتبال به کلی بینایی خود را از دست می‌دهد.

آندره در ۱۴ سالگی و در اولین رقابت حرفه‌ایی موسیقیایی خود با اجرای اثر “o Sole Mio”  رتبه اول مسابقات را کسب کرد. او با توجه به اینکه خوانندگی اپرا، نواختن پیانو، فلوت و ساکسیفون را قبل از نابینایی یاد گرفته و تمرینات زیادی انجام داده بود پس از نابینایی فقط مشغول درس خواندن در مدرسه نابینایان می‌شود. بعد از این ماجرا آندره برای ادامه تحصیل در رشته حقوق به دانشگاه پیزا پا می‌گذارد و رشته حقوق را تا درجه دکترا در دانشگاه پیزا ادامه می‌دهد.

پس از وقفه‌ای چند ساله، بوچلی مجددا به موسیقی روی آورده و به شدت تمرین می‌کند. در سال ۱۹۹۳ زوکرو، ستاره راک ایتالیا، از بوچلی برای تور اروپایی جهت اجرای زنده در کنسرت بزرگ زوکرو دعوت می‌کند که با استقبال شدید و رویایی مردم از صدای آندره بوچلی روبرو می‌شود.

پس از آن پاواروتی از آندره برای اجرای یک همخوانی اپرا بر روی سن دعوت می‌کندکه همین اجرا او را به عنوان یکی از بزرگترین نوابغ موسیقی اپرا در دنیا مبدل می سازد. پاواروتی که شایستگی ها و استعداد فراوان و صدای زیبای بوچلی را به خوبی شناخته بود او را در کنار خود نگه می‌دارد و آموزش‌ها و تکنیک‌های بسیار زیاد و ارزنده‌ایی را به او می‌آموزد. بوچلی در سال‌های متمادی فعالیت هنری خویش آثار ارزنده و شایسته‌ای رو ساخته، اما به شخصه آهنگ “پورتوفینوی” او را یکی از زیباترین آثار بوچلی می‌دونم.

دانلود آهنگ فوق‌العاده “I found my love in Portofino” از آندره بوچلی.

دانلود آهنگ

 لینک کوتاه این نوشته:

درباره ی BoBo

BoBo
به دنبال علایقتون حرکت کنید، همین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + بیست =