خانه / سفر / برنامه‌ریزی برای سفر به شرق آفریقا

برنامه‌ریزی برای سفر به شرق آفریقا

یکی از سفرهایی که شدیدا دنبالش هستم که برم، سفر به آفریقاست. سفر به شرق قاره پهناور آفریقا، کنیا، اوگاندا، تانزانیا، زامبیا و در نهایت آبشار ویکتوریا (مرز زامبیا و زیمباوه). تابستان سال قبل تا مرز رفتن هم پیش رفتم و همه مسیرها و هزینه‌ها رو بررسی کردم و دنبال وام و قرض بودم که برم، اما نشد. امسال ازدواج کردم و خوشبختانه خانمم هم دنبال چنین سفرهاییه و قرار شده با هم بریم. الان در حال بررسی مجدد هزینه‌ها و مسیرها هستیم. این سفر قراره از نوع بک‌پکری باشه و قرار نیست یک سفر پر خرج و لاکچری بشه. ترجیح‌مون اینه با پولی که داریم مدت زمان بیشتری رو در سفر باشیم و جاهای بیشتری رو ببینیم و با افراد بیشتری معاشرت کنیم تا اینکه همه پول رو توی ۱۰ روز و توی هتل‌ها و رستوران‌ها خرج کنیم. پس یعنی قرار نیست با تور بریم. قیمت تورهای آفریقا برای ۱۰ روز خیلی نجومی‌ان و واقعا اصلا به صرفه نیست. طی برآوردهایی که داشتیم میشه هاستل‌ها و خونه‌هایی با قیمت شبی ۱۰ الی ۱۵ دلار پیدا کرد و هزینه خورد و خوراک هم در روز همین مقدار میشه و به‌طور میانگین روزی حدود ۲۵ الی ۳۰ دلار هزینه اقامت و خورد و خوراک هر فرد میشه. اگه هزینه رفت و آمدهای بین شهری و درون شهری رو هم حساب کنیم به‌طور میانگین روزی هم حداکثر ۲۰ دلار در نظر بگیریم در مجموع در بدترین حالت روزی ۵۰ دلار هزینه هر فرد میشه. البته هزینه‌های دیگه‌ای هم هستند مثل؛ هزینه بلیت هواپیما (تقریبا ۶۰۰ -۷۰۰ دلار)، هزینه‌های گرفتن ویزا برای ۴ – ۵ تا کشور، هزینه‌های مربوط به تورهای طبیعت گردی در کنیا (ارزون‌ترین کشور برای این تورها کشور کنیاست) هم تقریبا میشه ۲۰۰ دلار، هزینه انجام بازی‌ها و ورود به مناطق خاص مثه موزه و …، هزینه غواصی در سواحل زنگبار و شنا با دلفین‌ها، هزینه خروج از کشور ۲۲۰ هزارتومن.

با این تفاسیر قرار شد فقط کنیا و تانزانیا رو جزو سفرمون داشته باشیم. گرچه به نظرم بزرگترین هزینه این نوع سفرها، بلیت هواپیماست. پس حالا ما که این پول رو پرداخت می‌کنیم به اون منطقه بریم پس بهتره یکم پول قرض کنیم تا یکی دوتا کشور و جای دیدنی دیگه تو اون مناطق رو هم ببینیم! چون دیگه اون منطقه که نخواهیم رفت!

با روزی ۵۰ دلار هزینه (در بدترین حالت) اگه یه سفر ۲۰ روزه به کنیا و تانزانیا برنامه‌ریزی کنیم فکر می‌کنم با حدودا ۲۰۰۰ – ۲۲۰۰ دلار میشه این سفر رو انجام داد. قصد داریم توی این سفر هم کوچ‌سرفینگ داشته باشیم و هم هیچ‌هایک کنیم (البته واسه هیچ‌هایک کردن هنوز دودل هستیم و باید توی اون شرایط تصمیم بگیریم). اگه بتونیم چنین کارهایی رو انجام بدیم هزینه‌هامون کمتر میشه.

در نهایت، حاضریم با یه زوج دیگه عین خودمون همسفر بشیم، هست کسی؟لینک کوتاه این نوشته:

درباره ی BoBo

به دنبال علایقتون حرکت کنید، همین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + بیست =